Quality experience innovation

Aktualności

Życzenia Wielkanocne 2020

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy naszym Klientom, Pracownikom i wszystkim współpracującym z naszą firmą najserdeczniejsze życzenia.

więcej

Kaizen – Program Ulepszeń i Sugestii GPPL

W myśl filozofii Kaizen jakość sprowadza się do zmiany stylu pracy, w taki sposób aby stała się ona niekończącym się procesem ulepszania. Podstawową regułą Kaizen jest ciągłe zaangażowanie pracowników na wszystkich

więcej

Program Poleceń Pracowniczych

Celem Programu Poleceń Pracowniczych jest zachęcenie pracowników Gebrueder Peitz Polska do rekomendowania kandydatów, którzy spełniają wymagane kryteria rekrutacyjne i pasują do kultury organizacyjnej firmy.

więcej

RODO – Ochrona danych osobowych w GPPL

W związku z wchodzącym w życie w dniu 25 maja 2018 r. Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych

więcej

About us

The main profile of our activity is the machining of parts for the automotive industry. We specialize in machining of aluminium and iron castings. We are able to undertake most of the challenges of the demanding world of car manufacturers.

22 years on the market

OUR HISTORY

Lata 2016 - 2018

Rozbudowa hal produkcyjnych zakładu produkcyjnego w Żorach.

Inwestycje
Rok 2015

Kontrakt na obróbkę zwrotnic do Hyundaia i Kia. Montowane m.in. w nowa Kia Ceed (od 2018), Hyundai i30, Kia Sportage, Hyundai Tucson.

Zwrotnice
Rok 2014

Projekt obróbka bloków silnika Audi V6 i Porsche V8 – projekt Kovomo – Konzern V-Otto Motor. Montowane w Audi – A4, A5, A6, A8, Q3, Q5, Q7 oraz VW– Tuareg i Porsche – Cayenne, Panamera i MACAN.

Bloki silnikaV6 i V8
Rok 2013

Start obróbki do silników elektrycznych dla VW montowanych w E-UP i E-GOLF.

Obudowy silnika E-UP I E-GOLF
Rok 2012

Start projektu BMW e-Drive – obróbka finalna obudowy silnika do
samochodu elektrycznego BMW. Uruchomienie linii obróbki głowicy Ford SGDI do silnika benzynowego
EcoBoost o poj. 1.6.

Głowice SGDI oraz BMW E-DRIVE
Rok 2011

Linia głowic do silników benzynowych 1,4 TSI oraz kolejnej generacji silników diesla tzw. MDB. Montowana w szerokiej gamie modeli VW Golf, Passat, Touran, Tiguan, Audi A3, A4, A5, A6, Skoda Octavia.

Głowice EA211 I MDB
Rok 2008

Kolejna generacja głowic do silników wysokoprężnych koncernu VW uruchomiona w zakładzie Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o. – obróbka głowic Common Rail 2.0L.

Głowica COMMON RAIL
Rok 2006

Zatwierdzenie pierwszych kadłubów do silników benzynowych do Forda i start projektu przy współpracy z odlewnią Teksid Aluminium (obecnie Nemak)

Kadłuby SIGMA
Rok 2005

Powstaje pierwsza zautomatyzowana linia zwrotnic do Opla Astra III. Dostawy bezpośrednio na linie montażowe samochodów w 3 zakładach Opla w Europie.

Zwrotnice
Rok 2002

Rozpoczęcie obróbki głowic do 4-zaworowego silnika wysokoprężnego o poj. 2.0L TDI dla VW w Hannoverze. Zastosowanie w samochodach VW, Audi i Skoda.

Głowice 4VPD
Rok 2001

Uruchomienie pierwszej linii obróbki głowic – linia PD (Pumpe Düse – 2 – zaworowy silnik diesel o poj. 1,9L TDI z pompowtryskiwaczami) dla VW Poznań. Silniki wysokoprężne montowane w szerokiej gamie samochodów koncernu: VW Polo, Golf, Jetta, Audi A3, A4, A6, Skoda Fabia, Octavia, Seat Ibiza, Leon.

Głowice DIESEL

STRATEGIC PARTNER

Partners